Wizyta w wycieczce Bromo 2 dni 1 noc samolotem z Jakarty
Najbardziej efektywny sposób dotarcia do Bromo z Jakarty to samolot. Złap lot do Surabai, które jest najbliższym lotniskiem do Gunung Bromo. Lot trwa około 2 godziny do Juanda – Surabaja, najbliższego lotniska do Mt. Bromo. Dla tych z ograniczonym czasem w Indonezji, ta wycieczka oferuje najlepszą opcję, aby odwiedzić Gunung Bromo."

Harmonogram podróży

Dzień 01. Jakarta - Lot do Surabaya – Wodospady Madakaripura - Cemara Lawang
Zostaniesz odebrany w twoim hotelu lub na lotnisku Juanda International w Surabai. W około trzy godziny dotrzesz do wodospadów Madakaripura, wspaniałego miejsca do orzeźwienia i kontaktu z naturą – bądź gotowy na zmoczenie! Jeśli będziemy mieli jeszcze czas, zrobimy łagodne trekkingi, odwiedzimy lokalne życie i delektować się zapierającymi dech w piersiach widokami i zachodem słońca nad Mt. Bromo. Powrót do hotelu i odpoczynek na kolejny dzień programu.
Nocleg w: Hotel The Joglo kecombrang

Dzień 02. Wycieczka o wschodzie słońca na Mount Bromo samochodem terenowym – Lot z Surabaya do Jakarta
Będziesz musiał wstać wcześnie rano, ponieważ słońce również jest rannym ptaszkiem. Godzina 03:00 rano to doskonały moment na filiżankę kawy lub herbaty. Następnie wyruszymy na 40-minutowy przejazd do góry Pananjakan. Góra Pananjakan to najwyższy punkt widokowy w okolicy do obserwacji wschodu słońca. Warunki pogodowe będą decydować o kolorach, które zobaczysz. Gdy słońce rozgrzeje Cię - ponieważ na szczycie jest zimno, między 0 a 10 ºC - ponownie spotkasz swojego kierowcę.
Nadszedł czas, aby odwiedzić pociągający wulkan, sam Mt. Bromo. Przekroczysz Morze Piasku (zatrzymaj się, jeśli chcesz). Ostatnią część do krateru będziesz musiał przejść pieszo. Zajmie to około 45 minut, aby dotrzeć do krawędzi krateru Bromo. Spójrz w jego wnętrze, ciesz się otoczeniem i wdychaj poranną świeżość. Zajmij sobie czas.
Po powrocie do swojego Jeepa, wrócisz do hotelu na śniadanie i wymeldowanie. Następnie kontynuujemy podróż, aby odwieźć Cię na lotnisko Surabaya na Twój lot do Dżakarty.

Informacje o locie:
Dżakarta - Surabaya przez Citylink odlatuje o 08:10, przybywa o 09:40
Surabaya - Jakarta przez Garuda Indonesia odlatuje o 16:00, przybywa o 17:40
Uwaga: Harmonogramy i nazwy lotów mogą ulec zmianie w dowolnym momencie w zależności od dostępności.