Mount Bromo View

Ciesz się spektakularną scenerią! słońce, chmury i niebo nad górą Bromo to naprawdę niesamowite przeżycie.

Program wycieczki Helios

Nasz kierowca jest gotowy odebrać Cię o północy skądkolwiek w Surabai. Pamiętaj o zabraniu kurtki i w pełni naładowanego aparatu. Po około 3 godzinach dotrzemy do wioski Cemara Lawang, tuż przy krawędzi kaldery Bromo. Tutaj przesiądziemy się do prywatnego jeepa, aby udać się na szczyt Gunung Pananjakan (2770 m), najlepszego punktu widokowego. Oczekując na wschód słońca, można delektować się kawą, herbatą i lokalnymi przekąskami, choć widoczność zależy od pogody. Zapisz numer swojego jeepa, ponieważ w okolicy jest wiele podobnych.

Po podziwianiu widoków, jeep będzie kontynuował w stronę Gunung Bromo przez Morze Piasku. Możesz poprosić kierowcę o zatrzymanie się na zdjęcia lub jechać prosto do świątyni Luhur Poten, gdzie jeep się zatrzyma. Aby dotrzeć na szczyt Gunung Bromo, potrzebne będzie 45 minut pieszo (lub można wynająć konia). Ciesz się swoim czasem! Po zakończeniu, kierowca będzie gotowy. Wrócimy do Cemara Lawang na śniadanie w Cafe Lava Hostel przed powrotem do Surabai. Przewidywany czas przyjazdu to około 15:00.

Uwaga: Jeśli będziemy mieć czas i ładną pogodę, możesz odwiedzić wodospady Madakaripura. Proszę rozważyć zabranie suchych ubrań, ponieważ istnieje szansa, że się zmoczysz podczas tej opcjonalnej wycieczki. (koszty na własny rachunek)

Bromo crater view with some horses